INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

EKOLOGICZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ WZGLĘDEM PRZYSZŁYCH POKOLEŃ

Niepokojące zmiany klimatyczne sprawiają, że przyszłość kolejnych pokoleń stoi pod znakiem zapytania. Decyzje, które podejmujesz w tej chwili mają wpływ na to, jak będzie wyglądał świat za kilka lub kilkanaście lat. Czasem nawet niewielkie zmiany powodują ogromną różnicę. Nie musisz z niczego zrezygnować, aby zainstalować w swoim gospodarstwie domowym w pełni ekologiczny system pozyskiwania energii za pośrednictwem kolektorów słonecznych.

Nasza firma zajmuje się montażem oraz projektowaniem instalacji fotowoltaicznych dla osób prywatnych oraz przedsiębiorstw na terenie województwa pomorskiego. Do Twoich potrzeb dobieramy panele fotowoltaiczne, które będą pozyskiwały energię z promieniowania słonecznego. Nowoczesna technologia pozwala na zaspokojenie przy pomocy kolektorów całościowego zapotrzebowania na prąd w większości domów. Ogromnym plusem tego typu instalacji jest możliwość korzystania z zasobów, którym nie grozi wyczerpanie. Ponadto wytwarzanie prądu za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych nie wiąże się z emisją żadnych niepożądanych substancji do środowiska.

KORZYŚCI FINANSOWE PŁYNĄCE Z INSTALACJI PANELI SŁONECZNYCH

Instalacje fotowoltaiczne tylko w początkowej fazie wiążą się z poważniejszym wydatkiem. Na pewno ucieszy Cię wiadomość, że w wielu przypadkach nie będziesz musiał całości tej kwoty pokryć samodzielnie. Osoby decydujące się na panele słoneczne, jako główne źródło pozyskiwania prądu dla swojego domu, mogą skorzystać z unijnych dotacji. Procedura pozyskania funduszy na instalację nie jest skomplikowana, a nasi doradcy z chęcią udzielą wskazówek w tym temacie. Rządzącym zależy na tym, aby jak najwięcej obywateli zdecydowało się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, w tym paneli słonecznych, dlatego przygotowano dla nich również korzystny system ulg podatkowych.

Innym ważnym aspektem finansowania jest szybki zwrot inwestycji, jaką jest instalacja fotowoltaiczna. Całkowity koszt paneli fotowoltaicznych średnio zwraca się w przeciągu 7 lat. Jednak już od momentu, kiedy pierwsze kilowaty zostaną pozyskane z ekologicznego źródła energii, nie musisz martwić się podwyżkami prądu. Aspekt ten całkowicie znika z puli Twoich zmartwień. Kolektory słoneczne zapewniają Ci pełną niezależność energetyczną, bez względu na to czy zaopatrzysz w nie swoje gospodarstwo domowe, czy firmę.

FOTOWOLTAIKA W PRAKTYCE

Przygoda z fotowoltaiką zaczyna się od Twojej decyzji. Z chęcią pomożemy Ci ją podjąć przygotowując bezpłatną wycenę inwestycji. Na jej podstawie, ze świadomością wszystkich kosztów i prognozowanych zysków, możesz wybrać optymalne dla Twoich potrzeb panele oraz miejsce, w którym zamontujemy kolektory. Sprzęt nie będzie przeszkadzał Ci w codziennym funkcjonowaniu. Nie będzie też ograniczeniem przestrzeni w Twoim domu. Nasi klienci najczęściej decydują się na montaż paneli na dachach swoich nieruchomości. Takie umiejscowienie wiąże się również z możliwością maksymalnego wykorzystania potencjału instalacji ze względu na nasłonecznienie, któremu poddawane są kolektory.

Zapewne zastanawiasz się, jak kolektory funkcjonują w praktyce. Czy pochmurne dni nie będą wiązały się z brakiem prądu? Rozwiązania stosowane w fotowoltaice pozwalają na stały dostęp do energii dzięki współpracy z elektrownią. Nadmiar prądu, wyprodukowanego przez Twoje kolektory, zostaje przesłany do zakładu energetycznego. W zamian w dowolnej chwili otrzymujesz równowartość przesyłu. Taki model współpracy gwarantuje Ci ciągły dostęp do zasobów energetycznych, ale wymaga uzupełnienia dokumentacji dla Twojego operatora. W tym zadaniu również pomoże Ci nasz sztab wykwalifikowanych pracowników.

Nasza firma ma swoje odziały w Gdańsku i Gdyni. Nie musisz jednak tracić czasu na dojazd, wystarczy jeden telefon, abyśmy mogli przygotować dla Ciebie unikalny projekt ekologicznej instalacji z wykorzystaniem kolektorów słonecznych.

.