Inwestor jest osobą decyzyjną w wielu sprawach. Do jego zadań należy między innymi wyznaczanie odpowiedniej osoby na stanowisko kierownika budowy. Do zadań takiego kierownika należy między innymi bycie łącznikiem pomiędzy inwestorem, a ekipą zajmującą się wykonaniem nieruchomości. Warto więc zdecydować się na osobę niepowiązaną z konkretnym wykonawcą, by jej decyzje były bezstronne, a niekiedy wręcz przemawiały na korzyść Inwestora.

CECHY KIEROWNIKA BUDOWY

Dzięki posiadaniu stosownych uprawnień, kierownik może podejmować się nadzoru nad pracami. Dzięki rzetelnej kontroli, inwestor może być pewny, że jego nieruchomość spełnia wszystkie wymagania techniczne, jest wykonana zgodnie z prawem, a także zgadza się z planem projektowym. Warto zadbać, aby taka osoba działała lokalnie, żeby mieć możliwość częstego przebywania na miejscu pracy wykonawcy, oraz w nagłych wypadkach mogła szybko się w nim zjawić. Ponadto kierownik koniecznie musi posiadać zaświadczenie, które mówi o jego przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Dzięki temu, że nasze usługi prowadzimy na terenie Gdańska i Gdyni, możesz być pewny, że nasz kierownik będzie regularnie doglądał poszczególnych etapów budowy. W przypadku kiedy jednak wykonawca ma swojego kierownika, warto wyznaczyć inspektora nadzoru inwestorskiego.

KIM JEST INSPEKTOR INWESTORA?

Taki pracownik zabezpiecza interesy inwestora, a także prowadzi szczegółowy nadzór budowlany nad placem budowy. Powinien cechować się przede wszystkim wnikliwością oraz dobrą spostrzegawczością. Dokładamy wszelkich starań, aby pracownicy wyznaczeni na te stanowiska, wykonywali swoją prace solidnie, a także z uwagą przyglądali się każdemu etapowi stawiania nieruchomości. Na życzenie naszego biura, a także inwestora, może również doglądać i kontrolować wszystkie rozliczenia finansowe.

Inspektor nadzoru inwestorskiego powinien przede wszystkim znać się na przepisach, które obowiązują w polskich normach, a także na zasadach wiedzy technicznej związanej ze stawianiem nowych nieruchomości. Jego zatrudnienie jest doskonałym pomysłem dla inwestora, któremu ze względu na niewielkie doświadczenie, mogły umknąć pewne mankamenty w zaprojektowanych pomieszczeniach.

NASZE USŁUGI

Dlatego nie czekaj dłużej tylko koniecznie skontaktuj się z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby nasi kierownicy, jak i inspektorowie nadzoru inwestorskiego zadbali o Twoje interesy. Dzięki nam możesz być pewien, że oddana do użytku nieruchomość spełnia wszystkie normy, jest zgodna z projektem, a także czy wszystkie detale zostały precyzyjnie dopracowane. Dzięki naszej bogatej wiedzy, nadzór zostanie przeprowadzony rzetelnie i obiektywnie.